Bir eğitimci ve bir psikolojik danışman olarak, yıllarca dirsek dirseğe, çocukların sergilediği sorun durumlarının ortadan kaldırılması konusunda ebeveynlerine rehberlik etmeye çalıştık. Bir gün, bilgi ve deneyimlerimizi, sorunları çözmek kadar, olası sorun durumlarını önlemek amacıyla ebeveynlik becerilerini güçlendirme çalışmalarına aktarmaya karar verdik. 

Biz kim miyiz?

Eğitimci Yazar Bilge Buhan Musa  Selçuk Üniversitesi Anaokulu Öğretmenliği bölümünde 1999 yılında lisans eğitimini, 2006 yılında ise Marmara Üniversitesi Okul Öncesi Bölümünde yüksek lisans  programını  tamamladı. 

Harvard Graduate School’da Çoklu Zeka Eğitimi  (2005) ve Farklılaştırılmış Eğitim  (2011 ) Programlarını tamamladı. 

Okul öncesi kurumlarda kullanılmak üzere  Neşeli Dostlar (2013) ,Karamela , Salıncak  (2015) ve Robotiko ile Taş Kağıt Makas Oyna Kodla (2019 )“Bilişsel Eğitim Setleri”nin yazarlığını yaptı.

Dünyamızı paylaşmanın ve korumanın erken yaşlarda kazanılması gereken sorumluluk olduğuna inanarak, çocuklarda çevre bilincine farkındalık kazandıracak  “Meraklı Yeşil Şişe”, “Yaşlı Çınar Ağacı”, “Beyaz Plastik Bardak” ve “Gerikazanım Atölyesi” hikaye kitaplarını yazdı. 

Yazdığı kitaplarla ve verdiği seminerlerle  yurt içinde ve yurt dışında çocuklarla ailelerle ve öğretmenlerle buluşarak  deneyimlerini paylaşıyor. 

Okul öncesi dönemde eğitim içeriğinin zenginleşmesiyle çocukların  hayat boyu kullanacakları becerilerin  güçlü bir şekilde destekleneceğine inanıyor. 

Kurucularından olduğu www.ailedenokula.com ve www.bilgekutu.com  siteleri ile öğretmenlere ve ailelere ulaşarak daha çok çocuğun zengin eğitim içeriğinden faydalanmasına katkıda bulunmak ise en büyük hayali. 

Psikolojik Danışman Yelda Arslan  İstanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nden 1998 yılında mezun oldu. Mezuniyetinin ardından 2,5 yıl boyunca Londra’da eğitimine devam etti. 

Psikodrama, Oyun Terapisi ve Çocuklarda Bilişsel Performansı Güçlendirmeye dair eğitimler başta olmak üzere, hem yurt içinde hem de yurt dışında çeşitli eğitimler aldı.

2002 yılında başladığı okul psikolojik danışmanlığı görevine, Bahçeşehir Koleji ve Koç Okulları’ndan sonra Terakki Vakfı Okulları’nda devam etmektedir. 

Bir kız çocuğu annesi olan sayın Arslan, 2014 yılından bu yana, kurucuları arasında yer aldığı www.ailedenokula.com web sitesinde, mesleki bilgisini annelik deneyimleri ile harmanlayıp kaleme almaktadır. 2020 yılında kurdukları www.bilgekutu.com web sitesinde ise çocuk psikolojisi ve eğitimi ile ilgili canlı yayın moderatörlüğü yapmakta ve eğitimsel materyaller üretmektedir. 

Ayrıca Londra Gündem Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmakta, anne babalar ile eğitimcilere yönelik eğitimler vermekte ve online danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Bizler:

 • Çocukları, ‘geleceğimizi emanet edeceğimiz değerler’ olarak gören bireyleriz.
 • Her çocuğun, doğru yönlendirildiğinde var olan potansiyellerini üst düzeye çıkarabileceğine inanan eğitimcileriz.
 • En büyük zenginliğimizi çocuklarımız sayan ebeveynleriz.
 • Güvene dayalı bir ilişki ve işbirliği içinde çalışan iyi bir ekibiz.  

VİZYONUMUZ

Etik çerçeveden ayrılmadan, çocuklarımızın her tür gelişimine katkı sağlayacak, yurt içinde ve yurt dışında örnek teşkil eden bir yapı inşa etmek. 

MİSYONUMUZ

Her çocuğun içinde var olan potansiyelini en üst düzeye çıkarmasına yardımcı olacak her tür materyal ve kaynağı sunmak. Anne babalara ve eğitimcilere rehberlik etmek.

NELER YAPIYORUZ?

 • Odak noktamıza çocukların ihtiyaçlarını koyarak, onların öğrenme becerilerini güçlendirici, yaş gruplarına ve gelişim alanlarına uygun etkinlikler ve oyunlar hazırlıyoruz.
 • Sağlıklı yaşamdan, çocuk ruh sağlığı ve eğitimine varan geniş bir yelpazede özgün ve etik uzman yazıları ve videoları paylaşıyoruz.
 • Eğitimcilere yönelik kaynak dokümanlar sağlıyoruz.
 • Gerek çocukların hayal dünyalarını zenginleştirecek, gerekse anne babalara ve eğitimcilere rehberlik edecek kitap tavsiyelerinde bulunuyoruz.
 • Çocuklarla buluşup aktif kitap okuma etkinlikleri yapıyoruz.
 • Gerek yurt içinde gerekse yurt dışında anne babalara, eğitimcilere, okullara yönelik eğitimler ve çalıştaylar organize ediyoruz.
 • Çocuk psikolojisi ve eğitimi üzerine online danışmanlıklar veriyoruz.
 • Marketimizde satılmak üzere, eğitici kartlar, bilişsel eğitim setleri ve kutu oyunları gibi özgün ürünler geliştiriyoruz. 

HEDEF KİTLEMİZ KİMLER?

ANNE & BABALAR: Öğrenmenin hayatın her anında gerçekleştiği bilincini yayarak evdeki minik dokunuşlarla oluşabilecek mucizelere şahit olmalarını sağlamayı hedefliyoruz.

EĞİTİMCİLER: Sınıf ortamında kullanılabilecek etkinlik ve oyunlar yanında, sorun durumlarında yapılabilecekler ve yeni eğitim modelleri hakkında rehberlik etmeyi amaçlıyoruz. 

NEDEN BİZİ ZİYARET ETMELİSİNİZ?

Kafanızdaki soruların cevaplarını bulabileceğiniz doğru adres olduğumuz için.

Sadece çocuklara değil, onlar için önemli rol model olan anne babalarına ve eğitimcilerine rehberlik etmeye çalıştığımız için.

Her konunun uzmanından görüş ve öneri aldığımız için.

Etik çalıştığımız ve özgün ürünler ortaya koyduğumuz için.